Nieograniczona współorganizuje spektakl z audiodeskrypcją „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”

Fundacja jest współorganizatorką wystawienia w Toruniu spektaklu z audiodeskrypcją „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” według książki ubiegłorocznej laureatki Na
grody Nobla, Swietłany Aleksijewicz, pod tym samym tytułem. Autorski monodram warszawskiej aktorki Danuty Borowieckiej wystawiony zostanie 19 lutego 2016 roku o godz. 19.00 w teatrze Baj Pomorski.

Działanie Fundacji polega na przygotowaniu audiodeskrypcji spektaklu dla niewidomej młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Louisa Braille’a z Bydgoszczy oraz członków oddziału Polskiego Związku Niewidomych z Torunia.wojnaniemawsobieniczkobiety

Bogna była pomysłodawczynią powstania monodramu, była zaangażowana w pozyskanie praw autorskich, kontaktowała się z agentką Swietłany Aleksijewicz i z Wydawnictwem Czarne. Współpracowała przy konstrukcji scenariusza, organizowała, wraz z Feminoteką, jedno z  pierwszych przedstawień.

Spektakl zostanie wystawiony w Toruniu dzięki wsparciu: Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia, Toruńskiej Agendy Kulturalnej, Teatru Baj Pomorski, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Toruńskiego Sejmiku Kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *