Zarząd i rada

Zarząd Fundacji

Jakub Sypiański (ur. 1988) – prezes Fundacji, puławianin, historyk Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. Działał i działa na rzecz osób starających się o azyl i osób uchodźcze w Moguncji, Stambule, Żyrardowie (jako asystent kulturowy w podstawówce), w Warszawie i na Podlasiu.

Karolina Gutkowska – lekarka w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie fortepianu, aktualnie pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie, miłośniczka działań w dziedzinie kultury i sztuki, kocha jazz, Janis Joplin, jazdę na rowerze i pływanie.

Rada Fundacji

Sebastian Cichocki (ur. 1975) – kurator i krytyk sztuki, zastępca dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuje się głównie refleksją neokonceptualną w sztuce, nawiązuje do land-artu, sztuki środowiskowej z lat 70. Kurator licznych wystaw, m.in. wystawy Moniki Sosnowskiej w Pawilonie Polskim na 52. Biennale w Wenecji oraz Yael Bartany na 54. Biennale w Wenecji, Parku Rzeźby na Bródnie (2009–2012) czy Nowa Sztuka Narodowa (2012). Autor projektów kuratorskich w formie publikacji, np. A Cookbook for Political Imagination (2011),Future of Art Criticism as Pure Fiction (2011), libretta opery instytucjonalnej Wystawy mówione (z Michałem Liberą, Grzegorzem Piątkiem i Jarosławem Trybusiem, 2011).

Tomasz Janyst – prawnik i bankowiec, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UW, absolwent prawa i sinologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW, studium bankowości w Szkole Głównej Handlowej oraz Collegium Invisibile, kilkukrotny stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendysta Uniwersytetu Pekińskiego. Jest prezesem Fundacji Kaleckiego, która działa na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Krzysztof Koblański (ur. 1974) – ukończył  liceum nr 1 w Toruniu istudia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Po ukończeniu studiów pracował w Biurze Rzecznika Konsumentów w Toruniu.  Przez trzy i pół roku kontynuował naukę na aplikacji radcowskiej zdobywając uprawnienia radcy prawnego.  W trakcie aplikacji podjął pracę w Kancelarii Radców Prawnych HOSSA w Toruniu. Po zdobyciu uprawnień radcy prawnego został partnerem w Kancelarii Radców Prawnych HOSSA w ramach, której wykonuje zawód radcy prawnego do chwili obecnej. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w zakresie Prawa Zamówień Publicznych. Działa społecznie w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Rowów funkcjonującego w Toruniu. Ma żonę oraz dwójkę dzieci. Mieszka w Toruniu.

Aleksandra Magryta – absolwentka Instytutu Germanistyki UW zakładu Literatury. Studiowała Gender Studies w Państwowej Akademii Nauk. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Niebieskiej Linii.  W latach 2009-2014 organizowała piąte warszawskie Manify. Na co dzień koordynuje projekty równościowe i antyprzemocowe w fundacji Feminoteka i współpracuje z fundacją Ster. Jest w trakcie 18-tej edycji szkoły trenerskiej ,,Stop”. Fanka języka niemieckiego i jogi astangi.

Tymoteusz Onyszkiewicz – gnostyk, pisarz, anarchista. Instruktor ju-jitsu, jogi i karate shotokan.